Sieci VPN


Każda firma posiada w swoich komputerach mnóstwo poufnych informacji, takich jak na przykład: kwoty transakcji, warunki przetargów czy pełne namiary na pracowników lub klientów. Gdyby takie dane trafiły w niepowołane ręce, mogłoby to przysporzyć mnóstwo kłopotów i nieprzyjemności. Warto zatem pomyśleć o zabezpieczeniu się przed taką sytuacją i skorzystaniu w tym celu z sieci VPN. Dzięki temu żadne informacje, z których korzystamy online nie dostaną się w ręce nieupoważnionych osób.

Czym tak naprawdę jest VPN? VPN (z angielskiego Virtual Private Network) jest to szyfrowane i w pełni bezpieczne połączenie między dwiema sieciami lub między użytkownikiem a siecią. Dzięki takiemu rozwiązani można w pełni anonimowo przeglądać Internet.

Przez pewien okres sieć VPN stanowiła wyłącznie nowinkę techniczną. Obecnie jest narzędziem niezbędnym praktycznie każdemu. Zapewnia bezpieczeństwo komputerowe użytkownikowi Internetu tak, aby nie stał się ofiarą ataku, czy śledzenia online.

Chcesz, aby sieć w Twoim przedsiębiorstwie była w pełni bezpieczna? Zależy Ci na tym, aby swobodnie korzystać z Internetu bez obaw o przeciek informacji? Dbasz o poufność danych w swojej firmie?

Jeśli tak, skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę